EvoHouse

Dřevostavby, které myslí na přírodu i vaši peněženku. Tak charakterizuje sebe sama společnost EvoHouse, která navrhuje a realizuje moderní a kvalitní dřevostavby s minimálními vstupními i budoucími provozními náklady. Její příběh se začal psát teprve nedávno, v roce 2016, i když zkušenosti načerpala již pár let před vznikem. Rychlý růst jí umožnil již po dvou letech existence vybudovat vlastní výrobní zázemí a mít tak výrobní kvalitu pod plnou kontrolou. S tím ale přišlo i několik výzev.

EvoHouse_Sklad

Problém a Výzva 

Spolupráce paradoxně nezačala řešením jakéhokoli problému, protože problém jednoduše neexistoval. EvoHouse chtěl pomoci svým obchodníkům lépe řídit obchodní proces a evidovat zakázky pro následné zpracování. Pro zavedení bylo nezbytné dělat inventuru skladů. A problém byl na světě. Prvotním výsledkem bylo chybějící dřevo za více než 1 000 000 Kč.

Řešení

Protože se oblasti skladového hospodářství věnujeme více než 20 let, víme, co se za výsledkem inventury skrývá. Velmi často jde o neúplnou evidenci všech pohybů, které sklad ovlivňují. Proto jsme místo přepočítávaní dřeva, začali s inventurou všech dokladů a revizí všech procesů, které se pro pohyb dřeva používají.

První fáze zahrnovala revizi všech dokladů, které společnost v té době evidovala téměř výhradně v ručně opisované formě. Tady se nám téměř ihned podařilo dohledat částku lehce převyšující 300 000 Kč z chybějícího manka. Jednalo se vesměs o doklady, které nedorazily do rukou člověka, který měl jejich opis a evidenci zajistit, ale i o chyby opisu samotného (chybně uvedený produkt či doklad). Zavedli jsme navíc i křížovou kontrolu procesu, aby se na podobný problém dalo přijít ihned.

Ve druhé fázi jsme se zaměřili na kontrolu interních procesů a evidence. V jejím průběhu jsme s překvapením zjistili, že velkou část zbývajícího rozdílu v manku má na svědomí chybějící evidence malých (většinou výprodejových) kusů na výstupu. Neevidovalo se, protože výprodej se v minulosti realizoval jen ve velmi zanedbatelné míře. Tato neevidence ale měla zcela zásadní vliv na výsledek inventury. Šlo o více než 500 000 Kč.   

Ve třetí fázi jsme se zaměřili na reálnost v čase, tedy zda všechny doklady jsou evidovány v čase, kdy skutečně ovlivňují sklad. Tímto krokem jsem rozdíl v manku posunuli o dalších 100 000 Kč.

Výsledky

Jak jsme našli ve skladu EvoHouse chybějící 1.3 mil

Po 2 měsících spolupráce má společnost EvoHouse podchyceny všechny procesy a je připravena na uzavření celého okruhu toku položek a dokladů, včetně jejich denní aktualizace a ověřování dostupnosti v reálném čase. Kontrolní inventura manko smazala na 0,- Kč a společně dále optimalizujeme nepřesnosti, na které přicházíme.

Výsledek naší spolupráce neměl dopad jen na „vymazání manka“, ale také na rychlost a dostupnost informací u obchodníků a jejich kontrolu nad celým obchodním procesem. Těšíme se, kam se s EvoHouse dokážeme dále posunout při implementaci plně automatizovaného řešení skladů a obchodu.

sec3
Rezervujte si bezplatnou

Digikonzultaci

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Logo

Abychom se mohli před setkáním připravit a poradit Vám rychle jak a kde ušetřit, dejte si prosím práci a odpovězte nám na pár otázek. Plusové jsou důležité, základní povinné.